Mamy podium w Międzyszkolnych Spotkaniach Teatralnych

   2013.03.23

W dniu 26 marca w Kieleckim Centrum Kultury odbyły się XVIII Międzyszkolne Spotkania Teatralne. Poziom tegorocznego przeglądu był wysoki, a rywalizacja bardzo zacięta. Wśród szkół ponadgimnazjalnych biorących udział w konkursie także V LO miało swoich reprezentantów. Grupa - w skład której wchodzili uczniowie klasy 2c: Artur Banasik, Marcin Czarnecki, Aleksander Gałka, Aleksandra Pankiewicz, Jakub Rędziak, Bartłomiej Świątek i Klaudia Toporek - zdobyła w przeglądzie III miejsce!
Uczniom kibicowali na widowni koledzy z klasy oraz Pan Dyrektor Dariusz Wojciechowski, który najmocniej trzymał kciuki:)
Uczniowie zagrali w sztuce, napisanej przez opiekunki grupy: Panią Agnieszkę Dziarmagę i Panią Ewę Majerowską, opartej na motywach "Opowiadań" Sławomira Mrożka.
Młodzież V LO miała możliwość obejrzeć sztukę podczas pokazu prapremierowego, która odbyła się w naszej szkole pierwszego dnia wiosny Miło nam donieść, że poza III miejscem grupy w konkursie, dodatkowo wyróżnienie za doskonałą grę aktorską otrzymał Jakub Rędziak, który perfekcyjnie zagrał rolę Doktora.

Serdecznie gratulujemy!