Wycieczka do Wrocławia

2013.05.28

W dniu 28 maja 2013 r. wybraliśmy się z klasą II G, II F i I H na wycieczkę do Wrocławia. Zbiórkę pod szkołą ustaliliśmy w godzinach porannych, jeśli można tak nazwać 4:50! Ledwo żywi, lecz zafascynowani zbliżającą się przygodą, wyruszyliśmy spod naszej pięknej szkoły pod opieką prof.: Katarzyny Kozery, Ewy Wojcieszyńskiej i Andrzeja Kubery, którzy czujnie nas pilnowali. Pogoda w pierwszym dniu była koszmarna, ale my nieustannie w pogodnym nastroju. Panorama Racławicka wzbudziła w nas skrajne emocje..

Podziwialiśmy uroki zachmurzonego Wrocławia, przegryzając krople deszczu pozostałymi z podróży bułkami. Na Ostrowie Tumskim zwiedziliśmy Katedrę św. Jana Chrzciciela, z wieży widokowej podziwialiśmy panoramę Wrocławia. W hostelu było przyjemnie.

Atmosfera zachęcała do nocnych harców (których oczywiście nie było ;))) Po zaciętej walce o pokoje, najedzeni, wypoczęci, pojechaliśmy na pokaz Fontanny Multimedialnej. Wrażenie było niesamowite. Po dniu pełnym wrażeń, umyci i najedzeni SKIEROWALIŚMY SIĘ DO ŁÓŻEK I GRZECZNIE SPALIŚMY CAAAAŁĄ NOC. Kolejny dzień rozpoczęliśmy spacerem po Japońskim Ogrodzie.

Piękne słońce sprawiło, że bujna roślinność wyglądała przepięknie. Punkt kulminacyjny naszej wycieczki to wizyta we wrocławskim ZOO. Niedźwiedzie, lwy, tygrysy, antylopy, rybki, pająki i inne zwierzątka nie wzbudziły w nas tyle emocji, co małpy. Wygibasy tych rozkosznych stworzeń doprowadzały nas do ataków śmiechu. Droga powrotna okazała się bogatsza we wrażenia niż przyjazd do Wrocławia.

Pan Kubera zaprezentował nam swoje umiejętności wokalne. Repertuar był na tyle szeroki, ze każdy mógł znaleźć coś dla siebie. O godz. 21:30 dojechaliśmy pod szkołę. Zmęczeni, lecz zadowoleni, rozstaliśmy się czule i wróciliśmy do swoich domów. Długo będę wspominać tę wycieczkę, gdyż zbliżyliśmy się do siebie nawzajem. Mam nadzieję, że ta przygoda jeszcze się powtórzy.

Magdalena Pabis kl. II G