Bezpieczne wakacje – debata z udziałem młodzieży i specjalistów

 

2013.06.21

W piątek na Sali lustrzanej odbyła się debata pod hasłem „Bezpieczne wakacje”. Młodzież naszego liceum oraz nasi goście z Gimnazjum nr 5, 14, 3 oraz z „Langiewicza” mieli okazję porozmawiać  o nadchodzących wakacjach ze specjalistami z różnych dziedzin.

O tym, co zrobić gdy rodzice nie puszczają nas na wymarzony wypad, jak reagować na tych, którzy uciekli z domu, mówiła młodsza inspektor Elżbieta Różańska-Komorowicz, kierowniczka policyjnej izby dziecka.

O wakacjach - czasie wzmożonych kradzieży, długich plenerowych biesiad, które nie zawsze kończą się bezpiecznie oraz o konsekwencjach przekraczania prawa mówił  prokurator Mariusz Jakubiak. Natomiast terapeuta Łukasz Kołomański  zwrócił uwagę na problem wakacyjnych zawodów miłosnych. Długie wieczory, zachody słońca skłaniają wielu z nas do poszukiwań bratniej duszy, jak się odnaleźć w tej sytuacji, radził zgromadzonym uczniom.

Doktor dermatolog Juliana Cieślicka mówiła o tym, jak chronić się przed słońcem i bezpiecznie opalać. Lech Segiet – pedagog uliczny i świętokrzyski przewodnik mówił o tym, jak bezpiecznie biwakować, gdzie wybierać miejsce wypoczynku.

Wiceprzewodnicząca miejskiej Rady, zastępca Wojewódzkiego Komendanta Ochotniczych Hufców Pracy Renata Wicha radziła, gdzie młodzi ludzie w czasie wakacji mogą podjąć bezpiecznie pracę, jakie przepisy ich obowiązują, jak nie dać się oszukać.

Młodzież z zainteresowaniem słuchała swoich rozmówców, dowiedziała się wielu praktycznych rzeczy. Czas umilał  Band No.5. Spotkanie przygotowała pedagog Anita Stolat.

 


[obejrzyj galerię wszystkich zdjęć]