Ślubowanie Pierwszaków

 

2013.09.27

„Jesteście już pełnoprawnymi członkami naszej społeczności…” – takimi słowy zwrócił się Pan Dyrektor Dariusz Wojciechowski do uczniów klas pierwszych po zakończeniu ceremonii ślubowania, która , podobnie jak w roku ubiegłym, odbyła się na Stadionie Lekkoatletycznym przy ul. Bocznej w Kielcach.

Połączenie uroczystości ślubowania z udziałem uczniów w zawodach sportowych to przede wszystkim zwrócenie uwagi całej społeczności naszego liceum na to, jak ważną rolę w życiu każdego z nas pełni aktywność fizyczna i hołdowanie zasadom zdrowego stylu życia. Pan Dyrektor wspomniał również, iż udział w zajęciach ruchowych zdecydowanie wspomaga osiąganie dobrych wyników w nauce.

Dzień 27 września 2013 roku stał się również inauguracją Programu „WF z klasą”, którego celem jest uatrakcyjnienie lekcji wychowanie fizycznego.

Nasza szkoła przystąpiła również do akcji Ministerstwa Spotu i Turystyki – „STOP zwolnieniom z wf”.

Po części oficjalnej młodzież, pomimo dotkliwego zimna i przejściowych opadów deszczu, przystąpiła do sportowej rywalizacji w czterech konkurencjach lekkoatletycznych : bieg na 100m, skok w dal , pchnięcie kulą i bieg długi (800m/1500m). Niestety, niezwykle złośliwa aura nie pozwoliła nam ukończyć zawodów, które zmuszeni byliśmy przerwać przed rozpoczęciem biegów długich. Ale pozytywna postawa młodzieży, ich zaangażowanie, chęć rywalizacji i osiągnięcia jak najlepszych wyników rokuje nadzieję, że szykuje nam się mocny , zahartowany rocznik J.

Wszystkim uczestnikom zawodów należą się ogromne braaaawa !!!!


[obejrzyj galerię wszystkich zdjęć]