V LO na Dniu Otwartym UJK w Kielcach
 

2013.10.11

11 października br w ramach Kieleckiego Festiwalu Nauki miał miejsce Dzień Otwarty Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Uczniowie naszej szkoly mieli możliwość udziału w warsztatach, laboratorich i ćwiczeniach prowadzonych przez nauczycieli akademickich, podczas których mogli poznać nowoczesne zaplecze dydaktyczno - naukowe Uniwersytetu. 

Fizykalia 2013

Koło naukowe "Alpha" pod opieką pani Anity Ściegiennej uczestniczyło w Fizykaliach. Fizykalia są to coroczne spotkania organizowane przez studentów dla uczniów gimnazjów i szkół średnich, których celem jest popularyzacja fizyki i zachęcenie uczniów do studiowania Fizyki na UJK w Kielcach.

Nasi uczniowie uczestniczyli w następujących pokazach doświadczeń:

  • analiza laboratoryjna oparta na rentgenowskiej analizie fluorescencyjnej i metodzie badań dyfrakcji rentgenowskiej na przykładzie urządzeń tj. TXRF AXIOS i X'PERTO PRO;

  • cyfrowe przetwarzanie obrazów;

  • fale od huśtawki po tsunami.

Jedną z atrakcji, która wywarła na grupie "Alpha"największe wrażenie była drukarka 3D i drukowanie przestrzenne. Polega ono na wytwarzaniu trójwymiarowych, fizycznych obiektów na podstawie komputerowego modelu. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania.

Chemikalia 2013

Klasa IIIi wraz z opiekunem panią Edytą Kolosą uczestniczyli w chemikaliach. W programie spotkania znalazły się:

  • chemia w aspekcie kryminalistyki;

  • chemia w kosmetyce;

  • chemia w ochronie środowiska.

Instytut fajnej polonistyki

Klasa IIIf wraz z opiekunem panią Ewą Wojcieszyńską  wzięli udział w warsztatach na temat:

  • Rain Man w codziennej komunikacji. Problemy komunikacji osób z autyzmem;

  • małpa w wielkim mieście, czyli o tym, co steruje ludzkimi zachowaniami komunikacyjnymi;

  • film dokumentalny - czy to na pewno "kino prawdy"...

Jako jedna z najliczniejszych szkół biorących udział w Dniach Otwartych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach otrzymaliśmy nowoczesny mikroskop wyposażony w 3,5" (8,9 cm) wyświetlacz LCD, umożliwiający bezpośrednie prowadzenie obserwacji i zachowywanie obrazu preparatów oraz nagrania filmów bez potrzeby podłączania urządzenia do komputera. 

 


 

[obejrzyj galerię wszystkich zdjęć]