Dyrektor Dariusz Wojciechowski na podium
 

2013.10.26

W sobotę 26 października odbył się I Turniej Badmintona Pamięci Adama Gołąba. Był on dziennikarzem sportowym w Gazecie Wyborczej. Zmarł nagle, przed trzema miesiącami, mając zaledwie 39 lat. Był osobą bardzo lubianą w środowisku sportowym i dziennikarskim. Uważał, że badminton i bilard są tak samo ważne ja piłka nożna i piłka ręczna.

Dlatego Świętokrzyski Związek Badmintona zorganizował turniej jego pamięci. Wzięli w nim udział : parlamentarzyści, Beata Oczkowic, wiceminister obrony narodowej, samorządowcy, dyrektorzy szkół i instytucji. Byli też ludzie związani ze sportem, w tym Bertus Servaas, szef firmy Vive i Jacek Sęk, prezes Effectora Kielce. Bardzo liczną grupą byli kieleccy dziennikarze, przyjaciele Adama Gołąba.

W turnieju wziął udział Dariusz Wojciechowski, dyrektor naszego liceum. Wystartował w najpopularniejszej kategorii amatorów. Zajął w niej trzecie miejsce wśród 30 uczestników. W meczu o podium pokonał Tomasza Latę, radnego powiatu kieleckiego. – To bardzo fajny turniej, gromadzący ludzi z różnych środowisk, którzy spotkali się w szlachetnym celu – mówi Dariusz Wojciechowski.

W tej kategorii bezkonkurencyjny był Wacław Mozer, emerytowany nauczyciel i założyciel WOPR. W finale pokonał Jacka Sęka, prezesa Effectora Kielce.

Nagrody wręczała Anna Gołąb, mama Adama Gołąb oraz Jacek Wiatrowski, wiceprezes Świętokrzyskiego Związku Badmintona, i Zbigniew Wojciechowski, prezes związku.