Ściegienniacy na lekcji squasha
 

2013.11.07

Dnia 7 listopada br. w ramach programu „Wf z klasą” 24 uczniów i uczennic naszej szkoły z klas: 1f, 1i, 2a, uczestniczyło w lekcji squasha w Klubie „Squash Korona”, mieszczącego się w galerii „Korona”. Instruktor squasha pan Krzysztof Gacek zapoznał młodzież z najważniejszymi przepisami gry, sposobem trzymania rakiety oraz podstawami techniki. Następnie uczniowie przystąpili do gry na 5 kortach równocześnie.

Pierwsze próby nie były łatwe, zwłaszcza wprowadzenie piłeczki do gry, czyli serwis,ponieważ piłeczka jest mało sprężysta i trzeba ją uderzać z całej siły, aby po odbiciu od ściany wróciła odpowiednio daleko, ale potem było coraz lepiej. Były też i zabawne momenty, gdy trzeba było się uchylać przed lecącą piłeczką, czy, gdy siła odbicia piłeczki od ściany okazywała się zaskakująco różna od tej, jakiej się spodziewaliśmy i trzeba było próbować szybko dogonić i odbić „gasnącą” piłeczkę.

Gra w squasha wymaga dobrej kondycji i szybkiego przemieszczania się po korcie, dlatego tym, którzy lubią się ruszać sprawiała dużo frajdy, a przede wszystkim była ciekawą odmianą lekcji wf.

Opiekunami młodzieży byli nauczyciele wychowania fizycznego: Dorota Wójciak i Tomasz Kościak.


 


[zobacz fotogalerię]