Czytać każdy może - cz 2
 

2013.11.13

Dnia 13 listopada 2013 roku odbyła się druga część projektu "Czytać każdy może". Tym razem uczniowie klasy 2f zabrali dzieci z przedszkola "Serduszko" na zajęcia do OMPiO, sprawdzające ich wiedzę z zakresu tematyki narodowej.

Najpierw odbył się konkurs znajomości legend, z którymi dzieci zapoznały się dzięki ich lekturze z rodzicami. Były świetnie przygotowane i znały odpowiedź na każde pytanie!

Potem nadeszła pora na zajęcia plastyczne. Dzieci kolorowały rycerza oraz sklejały godło. Po zjedzeniu drugiego śniadania przedszkolaki znalazły jeszcze siły, by zaprezentować na scenie wiersz "Katechizm dziecka polskiego". Recytacja szła im świetnie, pojawiły się nawet muzyczne opracowania utworów (niekoniecznie związanych z tematem zajęć), które jednakże wprawiły wszystkich w świetne humory.

Wszystkie dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami i niewielkimi upominkami, bo zadbaliśmy o sponsorów! Czwórka najlepszych recytatorów dodatkowo dostała puzzle.

Kolejno, uczniowie prowadzący zajęcia wraz z dziećmi odśpiewali hymn Polski i udali się na zwiedzanie ekspozycji.

Dla maluchów było to ciekawe doświadczenie - mogły dotykać interaktywnych tablic, przymierzać hełmy i żołnierskie czapki, przybijać pieczątki. Po zakończeniu zajęć starsi koledzy odprowadzili dzieci do przedszkola. Uśmiechnięte buzie maluchów były dowodem na to, że można połączyć naukę z zabawą!


 


[zobacz fotogalerię]