Ściegienniacy laureatami międzynarodowego konkursu


2013.12.10

 
Uczniowie naszego liceum zostali laureatami międzynarodowego, pisemnego konkursu "Moje ulubione tłumaczenie”, który zorganizował UJ w Krakowie.  10 grudnia 2013 roku w ramach Międzynarodowego Dnia Tłumacza laureaci: Adam Dydak, Karolina Gaik, Karol Putowski, Klaudia Misiewicz, Sylwia Bal, Aleksandra Łączyńska uczestniczyli w ciekawym programie językowym.

Zwiedzili Instytut Goethego, Instytut Francuski przy konsulacie, Instytut Cervantesa i  Katedrę UNESCO Uniwersytetu Jagiellońskiego. W tych ośrodkach brali aktywnie udział w lekcji języka niemieckiego z p. Alexandrem Lay, w warsztatach informatycznych na temat: „Programy komputerowe wspomagające tłumaczenie”.

Obejrzeli dwujęzyczną animację filmową o Krakowie i zapoznali się z metodologią uczenia się przez Internet. Otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe: książki, koszulki, plecaki, długopisy, notatniki, mazaki i materiały promujące uczelnie językowe i kulturę naszych zachodnich sąsiadów.

Wiktor Malinowski z IIIa wygrał ponadto, w Katedrze UNESCO  UJ, książkę o najnowszym programie tłumaczeniowym CAT i SDL. Wszyscy uczestnicy zgodnie podkreślają pozytywną, motywującą rolę konkursów i uczenia się przez działanie. Uczniami opiekował się  Dariusz  Nowak.


[zobacz fotogalerię]