II Świętokrzyski Turniej Językowy

2014.01.21
 

 

Dnia 21 lutego 2014 roku w V Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Piotra Ściegiennego w Kielcach, w dniu obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, odbył się II Świętokrzyski Turniej Językowy.

 

Organizatorem konkursu była nasza szkoła. Wsparcie merytoryczne zapewnił Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli. Patronat nad konkursem sprawował Świętokrzyski Kurator Oświaty. Druga już edycja turnieju zgromadziła 40 uczniów z kieleckich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

 

Najpierw uczniowie pisali test językowy, który sprawdzał ich wiedzę językową, później wzięli udział w wykładzie metodyka nauczania języka polskiego, pani Małgorzaty Miazgi pt. „Polszczyzna czy europolszczyzna? Nasz współczesny język”. Ostatnim punktem programu turnieju był quiz językowy, który polegał na wskazywaniu i poprawianiu błędów: składniowych, frazeologicznych, fleksyjnych, interpunkcyjnych, a że wszyscy bezbłędnie wskazywali usterki językowe, to i wszyscy dostali słodycze.

 

Oficjalne ogłoszenie wyników turnieju oraz wręczenie nagród odbędzie się w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w dniu 14 marca 2014 roku o godzinie 11.00. Wtedy też uczniowie i ich opiekunowie wysłuchają wykładu doktor Marzeny Marczewskiej z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

 

 


[zobacz fotogalerię]