Ściegienny znów na topie!

2014.03.17
 

 

W poniedziałek 17.03.2014 podczas VIII edycji Świętokrzyskiego Przeglądu Teatrów Szkolnych w języku angielskim V Liceum Ogólnokształcące im. ks. Piotra Ściegiennego  w Kielcach znów zajęło I miejsce prezentując „Upiora w Operze”.

 

Przygotowania do spektaklu włączały pracę nie tylko aktorską, ale  także oprawę muzyczną, choreografię i scenografię. Uczniowie wykonali plakaty przedstawiające sceny z utworu oraz krótką prezentacje multimedialną.

 

Grupa teatralna: „Dream 5” działa od 2007r. pod opieką artystyczno-dydaktyczną nauczycielek języka angielskiego: Alicji Staszewskiej i Katarzyny Kozery-Kopyść. Przygotowuje spektakle na różne uroczystości szkolne i wojewódzkie w oparciu o własne scenariusze.

 

Opracowuje układy choreograficzne, scenografię i dobiera elementy muzyczne. Uczniowie zaangażowani w działalność grupy wykonują samodzielnie plakaty przedstawiające sceny z utworów oraz krótkie prezentacje multimedialne.
Ponadto grupa teatralna posiada własny zespół muzyczno - wokalny.

 

Na swoim koncie grupa teatralna ma wiele sukcesów szkolnych, ale przede wszystkim 6 zwycięstw w  ramach Świętokrzyskiego Przeglądu Teatrów Szkolnych w języku angielskim.

2007 - Dracula - I miejsce
2008 - Excalibur - II miejsce
2010 - The Phantom of The Opera - I miejsce
2011 - The Portait of Dorian Gr
ay - I miejsce
2012 - Wuthering Heights - I miejsce
2013 - Dracula - I miejsce
2014 - The Phantom of the Opera - I miejsce

[zobacz fotogalerię]