Zaproszenie do Projektu "Kto ty jesteś? Polak mały!"

2014.12.28
 

Pragniemy zaprosić Państwa do towarzyszenia nam w realizacji projektu „Kto ty jesteś? Polak mały”, skierowanego do najstarszego polskiego przedszkola „Uśmiech” w Wilnie. Połączyła nas idea niesienia pomocy polskim dzieciom na Litwie.

Dyrekcja V Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Piotra Ściegiennego w Kielcach i Dyrekcja  Niepublicznego Przedszkola Serduszko w Kielcach, działając wspólnie, łącząc dziecięcą radość przedszkolaków  z młodzieńczą witalnością, stały się orędownikiem wartości- obywatelstwa, patriotyzmu i miłości bliźniego. W naszych zamierzeniach znalazły się koncerty charytatywne (11 i 18 stycznia 2015 roku), realizowane pod hasłem „Wyśpiewamy wam radość wielką!”, zbiórka pomocy dydaktycznych (książek, materiałów plastycznych) w księgarniach i wydawnictwach.

Finał akcji zaplanowany jest na 5-7marca 2015 roku. Składają się na niego- przekazanie przedszkolakom w Wilnie zebranych pomocy dydaktycznych i edukacyjnych oraz przeprowadzenie dla nich zajęć o charakterze patriotycznym pod hasłem „Skąd nasz ród”, spotkanie z Polonią Wileńską i udział w polskich Kaziukach obchodzonych w Wilnie.

Jeśli zainteresowani są Państwo naszym projektem i zechcieliby towarzyszyć nam medialnie lub w jakikolwiek inny sposób, to zapraszamy do kontaktu z opiekunami przedsięwzięcia- P. E. Majerowską  i P. A. Dziarmagą (pracownikami V LO).

Zapraszamy do wsparcia  instytucjonalnego, osobistego!

Informacje szczegółowe:

- koncerty charytatywne pod hasłem „Wyśpiewamy Wam radość wielką!” (parafia pw. św. Józefa Robotnika w Kielcach, ul. Turystyczna 3, dnia 11.01.2015r., po mszy św. O godz. 11.00; parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Kielcach, ul. Księcia Mieszka I 48, dnia 18.01.2015 po mszy o godz. 12.00)

- zbiórka w trakcie koncertów darów dla dzieci polskich w Wilnie w postaci: książeczek, materiałów plastycznych, edukacyjnych, papierniczych.

[zobacz film]