Wizyta w Świętokrzyskim Centrum Onkologii


2015.02.05
 

5 lutego 2015r dwie  klasy biologiczno-chemiczne (2h i 3h) wzięły udział w warsztatach i zajęciach labolatoryjnych zorganizowanych przez Świętokrzyskie Centrum Onkologii w ramach Programu " Szkoły Promującej Europejski Kodeks Walki z Rakiem".

Program spotkania obejmował wykłady i prezentacje multimedialne z zakresu patogenezy chorób nowotworowych, nowotworów dziedzicznych, prewencji nowotworów głowy i szyi, czynników przyczyniających się do powstania chorób nowotworowych oraz zasadności wykonywania badań genetycznych. Po wykładach młodzież miała możliwość wejścia na oddział Ptologii Nowotworów, Działu Chirurgi Głowy i Szyi oraz Poradni Ginekologicznej, gdzie m.in. uczniowie poznali techniki wykonywania preparatów histopatologicznych, oraz  sposoby wykonywania badań cytologicznych i szczepień ochronnych w kierunku raka szyjki macicy.
  -  " Warsztaty przygotowane przez Świętokrzyskie Centrum Onkologii były niezwykle interesujące, przeprowadzone rzeczowo i profesjonalnie. Młodzież w bardzo przystępny sposób dowiedziała się o przyczynach, diagnostyce, profilaktyce i leczeniu chorób nowotworowych. Wiedza ta z pewnością będzie procentowała w dalszym ich życiu" - tak o warsztatach wypowiedziała się Pani Katarzyna Leśniak, która wraz z Panią dyr Moniką Kajdą  brała udział w zajęciach. Szkolnym koordynatorem Projektu jest Pani Jolanta Wołowiec

[zobacz fotogalerię]