Młodzież naszej szkoły  ucząca się języka niemieckiego, aktywnie uczestniczyła w tegorocznym Tygodniu Filmu Niemieckiego 2015

2015.12.02

Już po raz kolejny, grupa ponad 30 uczniów naszej szkoły uczących się języka niemieckiego pod opieką nauczycieli germanistów p.Moniki Opozdy i p.Darii Salwy, uczestniczyła w ramach tygodnia filmu niemieckiego, tym razem w projekcji filmu :,, Wir sind jung.Wir sind stark.” Jesteśmy młodzi. Jesteśmy silni. Projekcja filmu odbyła się dn.02.12.2015 o godz.18.15 w kinie Moskwa. Film w reżyserii Burhana Qurbani trwał 128 minut. Akcja filmu oparta jest na autentycznych wydarzeniach, które miały miejsce w Rostocku w sierpniu 1992r. Po rauszu wywołanym nieoczekiwanym zjednoczeniem Niemiec i krótkotrwałym zachwycie konsumpcyjnym stylem życia zachodnich braci, większość mieszkańców byłej NRD czekała frustracja i rozczarowanie. Tym między innymi tłumaczono wypadki w Rostocku,z niemal dokumentalną dokładnością zrekonstruowane w filmie.

Film otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia m.in. Nagrodę na Festiwalu SANFIC, Nagrodę Specjalną Międzynarodowego Jury Sofia, Niemiecką Nagrodę Filmową oraz Nagrodę za Najlepszą Reżyserię VOICES Wołogda.

Film ,,Wir sind jung. Wir sind stark”, wzbudził duże zainteresowanie wśród naszych uczniów

I pozostawił w ich pamięci niezapomniane wrażenia.