Micha Wilk i Julia Białacka z klasy III h ponownie zwycięzcami Świętokrzyskiego Dnia Bezpiecznego Internetu.

2017.02.17

Micha Wilk i Julia Białacka z klasy III h ponownie zwycięzcami Świętokrzyskiego Dnia Bezpiecznego Internetu. Debiutowali w 2015/2016 roku filmem „Kamilek”. Praca ich zrobiła tak wielkie wrażenie na komisji konkursowej iż do dnia dzisiejszego go wspominają. Uczniowie naszej szkoły i tym razem oczarowali jury. Muszę dodać, że Angelika i Eryk z klasy I a, którzy na razie zostali wyróżnieni stworzyli bardzo dobry projekt będący świetnym wstępem do odnoszenia w przyszłości sukcesu.

Zacznijmy jednak od początku. Klasa I a uczestniczyła 17 lutego 2017 r. w finale konkursu VI Świętokrzyskiego Dnia Bezpiecznego Internetu, który miał miejsce w gmachu Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach. Tegorocznym tematem przewodnim było:Razem zmieniamy Internet na lepsze – Jak chronić wizerunek, własność intelektualną i dane w sieci

 Organizatorami dnia byli: Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach oraz Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach. Program spotkania obejmował: wykłady, prezentacje, zajęcia warsztatowe. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych wysłuchali informacji na temat:

1. Inwigilacja w Sieci? Jak łatwo zachować anonimowość w Internecie– Artur Tusień (prezes Zarządu Oddziału Świętokrzyskiego Polskiego Towarzystwa Informatycznego)

2. Fotografowanie a prawa osób fotografowanych– Paulina Łochowska (Wydział Prawa Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach)

3. Zagrożenia w Sieci – jak się bronić? – st. sierż. Radosław Sowiński, st. sierż. Konrad Knap  (Komenda  Wojewódzka Policji w Kielcach)

4. Językowy wizerunek użytkownika Sieci – Małgorzata Miazga (Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach)

Na końcu spotkania poznaliśmy wyniki konkursu, w którym uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mieli zrealizować (do wyboru): film, animację komputerową, teledysk, piosenkę lub spot reklamowy (czas trwania utworu - do 3 minut), związany z tematem: Razem zmieniamy Internet na lepsze – Jak chronić wizerunek, własność intelektualną i dane w sieci.

 Z naszej szkoły w konkursie, udział wzięli:

I a: Angelika Armuła, Eryk Kowalczyk - wyróżnienie
III h: Julia Białacka, Michał Wilk – I Miejsce

Gratulujemy Wam serdecznie.

Można o tym wydarzeniu przeczytać, posłuchać, obejrzeć na:

I miejsce     Wyróżnienie

[1]  [2]  [3]  [4]

[wstecz]