Ściegienniacy z pomocą w Pucku


2017.06.15

Nasi uczniowie kolejny raz pokazali, ile w nich drzemie dobroci. Akcje charytatywne na stałe wpisały się w działalność Ściegienniaków. Tym razem pod opieką pani Agnieszki Dziarmagi i we współpracy z Caritas Kielce uczniowie poświęcając swój wolny czas, udali się do Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio. Swoją postawą pokazali, ile można dać drugiemu człowiekowi - czas, uwagę, ofiarować uśmiech i młodzieńczą energię. Niech zdjęcia z pobytu w hospicjum będą tego najlepszym świadectwem. Gratulujemy pięknej działalności i wspaniałej postawy!

Droga do Pucka przebiegła sprawnie i już po godzinie 12 przekroczyliśmy drzwi Hospicjum im. Św. Ojca Pio w Pucku. Było to dla wielu z nas pierwsze zetknięcie się z takim miejscem, pierwsze poznanie nieobecnego, lecz tak bardzo tu bliskiego ks. Jana Kaczkowskiego.

Jeśli o hospicjum można mówić jak o domu to tutaj właśnie tak mamy się czuć - czujcie się jak u siebie, powiedziała nam koordynator wolontariatu opiekuńczego i oddziałowego Marta Werner-Dettlaff oprowadzając nas po miejscu, poznając z częścią Podopiecznych. Był czas nawet na śpiewanie przy pianinie :-) Dzień wczorajszy obfitował w poznania osób zaangażowanych w funkcjonowanie hospicjum - pełnych otwartości i życzliwości.

Był też czasem przygotowań do dzisiejszych działań wolontariuszy, ponieważ objął szkolenie z udziałem koordynatorów i psychologiem. Wieczorem z kolei za sprawą wolontariusza Arka mogliśmy moczyć nogi na plaży w Jastarni i podziwiać Hel. To pozwoliło nam ochłonąć po pełnym przeżyć dniu i dziś w pełni zmotywowani zaczynamy być rodziną puckiego hospicjum. Miłego dnia!


Pozdrawiam z puckiego hospicjum! Jest życie i radość! Oto, Pan  M. zapuścił wąs i  wolontariuszki skupiły sie wokół niego,  Pan W wyjechał z łóżkiem na spacer, Pani M. uczy sie juz nie tylko pisać na klawiaturze, ale i malować za pomocą patyczka trzymanego w ustach! Nie zdradzimy wszystkich sekretów, spójrzcie sami.

[zobacz fotogalerię]