„Światowy Dzień Walki z Otyłością” w V LO


2017.10.2
4

V LO jako szkoła promująca zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem,  w Światowym Dniu Walki z Otyłością- 24 października, postanowiła, za sprawą nauczycieli wychowania fizycznego, kusić młodzież aktywnością fizyczną i zdrowym odżywianiem.

Już w przeddzień23.10.17 r. odbył się Turniej Trójek Koszykarskich dziewcząt i chłopców, w którym w kategorii dziewcząt zwyciężyła reprezentacja klas II, a wśród chłopców reprezentacja klas III.

24. października 2017 r. rozpoczęliśmy spotkaniem z dietetyk Dorotą Wawrzycką, która zaprezentowała zasady komponowania zdrowych, zbilansowanych posiłków, podkreśliła znaczenie zdrowej diety w wieku nastoletnim, przedstawiła skutki złych nawyków żywieniowych, w tym zagrożenie otyłością i innymi chorobami cywilizacyjnymi.

Na holu na I piętrze uczennice z klas: 3h, 3f, 3d, 2d, 2g i 1g zatańczyły zumbę, układy z pałeczkami, hula hoop i  na stepach rozgrzewając publiczność i zachęcając do udziału w nowoczesnych formach fitness.

Na sali lustrzanej była Miss Okręgu Świętokrzyskiego i I Wicemiss Polski Aleksandra Bartocha oraz instruktorka fitness i zarazem właścicielka klubu fitness „Mięta” Magdalena Węgrzyn spotkały się z młodzieżą, aby porozmawiać o związkach zdrowia, ruchu, mądrego odżywiania się z urodą i młodym, zdrowym wyglądem. Moderatorami spotkania byli: Julia Curyl i Kamil Dziurzyński z 2e.

W myśl hasła „Najpiękniejsze dziewczęta są w Ściegiennym” spośród zebranych w sali wybrano Miss, a została nią Olga Sadowska z 1g. Koronacji dokonała oczywiście Aleksandra Bartocha.

Na spragnionych i głodnych czekał na holu kolorowy bufet owocowo – warzywny z sałatkami, smoothie, warzywnymi pałeczkami i kanapkami oraz dzbanki z wodą z miętą i cytryną, przygotowane z zapałem i pozytywną energią przez klasę 3h.

Znaleźli się również niezrażeni złą pogodą śmiałkowie, którzy „Rowerem do szkoły” dotarli w tym dniu na zajęcia.

Nad przebiegiem imprezy czuwali Jolanta Wołowiec, Lidia Szydłowska, Dorota Wójciak i Tomasz Kościak.

 

[zobacz fotogalerię]