Pragnienie szczęścia dla wszystkich...2017.12.20

 

W świątecznej (już prawie) atmosferze donosimy, że zostało 24 godziny do realizacji marzenia Pani Heleny- pensjonariuszki hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach! 

 Ta niezwykle radosna i zarażająca swą energią starsza pani zachwyciła nas swoim marzeniem- pragnieniem szczęścia dla wszystkich!

 Nieosiągalne?! Być może.. Jednak  wspólnie uznaliśmy że, choćby w niewielkim wymiarze, ale podejmiemy się spełnienia tego pragnienia.

Nakręciliśmy reportaż, którym chcemy trafić do młodego odbiorcy. W naszym przekonaniu to  właśnie MY, młodzi ludzie mamy bardzo często kłopot z zaakceptowaniem samego siebie, z docenianiem rzeczywistości, z określeniem istoty życia. Mamy nadzieję, że w ten sposób choćby częściowo zrealizujemy marzenie P. Heleny-okażemy innym, na czym polega pasja życia!

Gdybyście zechcieli towarzyszyć naszym działaniom, zmierzającym do spełnienia tego zadania, bylibyśmy wdzięczni!

W najbliższy czwartek (21. XII. 2017 r.) zapraszamy zatem do obejrzenia wspomnianego dokumentu, chwili autorefleksji, a potem do wpisu swych spostrzeżeń do Pamiątkowej Księgi. W wigilijny, czwartkowy wieczór wręczymy ją naszej bohaterce.

By tę refleksję osłodzić, przenosimy was do krainy marzeń z dzieciństwa (nie tylko Pani Heleny)- zapraszamy na fontannę  z czekolady!!!

O szczegóły pytajcie wychowawców lub wolontariuszy hospicyjnych!

 

Wolontariusze V LO

Inf. dodatkowe

Projekt Miłosierni do końca realizowany przez młodzież V LO przy współpracy z Caritas Diecezji Kieleckiej. Jednym z zadań projektowych jest spełnienie marzenia pensjonariusza hospicjum. 

[OBEJRZYJ FILM]