Uczennica 1f w musicalu „Ozeasz” na scenie KCK


2018.02.27

27 lutego młodzież VLO mogła podziwiać na scenie swoją koleżankę, Zuzię Świerczek w jednej z głównych ról w musicalu „Ozeasz. Historia niemożliwej rodziny”, wystawionym w Kieleckim Centrum Kultury. Nad spektaklem pracowało ok. 70 osób, reżyserem był Michał Ośka, a scenarzystką Zuzanna Ferenc-Warchałowska, scenografię opracowała Jaśmina Parkita, za muzykę zaś był odpowiedzialny Wojciech Armata.

Sztuka była interpretacją biblijnej „Księgi Ozeasza” i „Hymnu o miłości” z Listu św. Pawła do Koryntian. Poruszała jednak problemy aktualne we współczesnym świecie takie jak wpływ dysfunkcyjnej rodziny na losy dziecka i jego trudności w znalezieniu swojego miejsca w społeczeństwie.

„Ozeasz. Historia niemożliwej rodziny” to opowieść o Gomer, (granej przez trzy osoby, na różnych etapach życia, to jest Ola Świtek, Katarzyna Malecka, Katarzyna Moskal) jako mała dziewczynka trafia do domu dziecka pod opiekę surowej kierowniczki (Agata Sobota) i dwójki młodych wychowawców Ozeasza i Oli (Voldymar Ryga i Paulina Picheta). Gomer, choć nadal odwiedzana przez matkę (Ewa Kuziel-Ozdoba) i mimo zawartej przyjaźni z Nikolą, Nadią i Nelą, również wychowankami domu dziecka (Maja Wierzchowska, Natalia Ozdoba, Zuzia Świerczek) czuje się samotna i przytłoczona uzależnieniem alkoholowym ojca (Marcin Brodziński). W końcu wpada w złe towarzystwo i choć podczas swoich lekkomyślnych przygód spotyka bratnią duszę, Tomka (Patryk Celebański) nadal trudno jest jej odnaleźć drogę w życiu.

Nieodzownym elementem musicalu były nie tylko piosenki, ale też swietne układy choreograficzne, wykonywane przez takie formacje taneczne jak, STiA “Trzpioty”, “Fame”, “Verso”, “AKT”, a także “Axis” i Grupa “OŚ – ki” z Suchedniowskiego Ośrodka Kultury “Kuźnica”.