Grupa teatralna "Petrus" na profesjonalnej scenie2018.03.20

Ściegienny już drugi raz uczestniczy w realizacji projektu "W szkole i na scenie", który umożliwia prezentację na profesjonalnej scenie spektakli przygotowanych przez uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa świętokrzyskiego.

20 marca szkolna grupa teatralna "Petrus" zdobyła II miejsce w XXII Międzyszkolnych Spotkaniach Teatralnych, a 23 marca o godz. 18.00 na senie teatru "Kubuś" zaprezentowała spektakl inspirowany awangardową powieścią Witolda Gombrowicza "Ferdydurke" szerszej publiczności. Opiekunkami zespołu są: Agnieszka Dziarmaga i Ewa Majerowska.

W spektaklu padły egzystencjalne pytania o to czy człowiek może istnieć bez formy? kiedy powinien określić kim jest? dlaczego musi stać stać się dojrzały? Bohater Gombrowicza - Józio Kowalski - odbywa egzystencjalną podróż w czasie i przestrzeni w poszukiwaniu własnej tożsamości. Próbuje pomóc mu w tym prof. Pimko, który porywa Józia i wprowadza go w zdziecinnienie.

Czas teraźniejszy staje się nagle czasem przeszłym, a w kolejnych "odsłonach" bohater jest wtłaczany w odmienne formy, ale żadna z nich nie jest dla niego właściwa. Ostatecznie Józio postanawia uciec i pozostać człowiekiem wolnym "bez formy".

Nasi młodzi aktorzy stanęli na wysokości zadania i jak przystało na profesjonalną scenę zagrali wspaniale! Wolnych miejsc na widowni nie było, a widzowie nie szczędzili im braw i komplementów.

Zobacz:

[artykuł ECHO DNIA]    [FILM Youtube]     [FILM TVP3]