IV Miejski Konkurs Języka Angielskiego dla szkół ponadgimnazjalnych już za nami!


2018.04.
06

6 kwietnia odbył się już ostatni, III etap konkursu, który nasza szkoła, jak co roku, zorganizowała we współpracy z Samorządowym Ośrodkiem Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach. Do ostatniego etapu zostało zakwalifikowanych 13-stu finalistów, a w ścisłym finale znalazła się tylko piątka laureatów.

 Tradycyjnie już uczniowie musieli wykazać się znajomością lektury. Tym razem, w związku ze 119 rocznicą urodzin Ernesta Hemingwaya, uczestnicy musieli poradzić sobie z quizem, dotyczącym biografii i twórczości tego pisarza oraz dzieła zatytułowanego Komu bije dzwon.

 Robert Schäfer - edukator z Sydney w Australii, założyciel i wykładowca w mnm institute, autor i główny prowadzący cykl warsztatów edukacyjnych na temat przedsiębiorczości, organizowanych w Europie i Azji, był honorowym członkiem jury w części ustnej konkursu.

Podczas pobytu w Kielcach wspomniany gość odwiedził również Zespół Szkół Ekonomicznych, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 i Instytut Zarządzania na Wydziale Prawa Administracji i Zarządzania.

Serdecznie gratulujemy naszej uczennicy Magdalenie Patyńskiej z klasy 3e, która zdobyła II miejsce.

Konkurs przygotowała pani Agnieszka Bąbel - Sowińska (V LO) i pani Tamara Hahulska (SODMiN)

Dziękujemy sponsorom: wydawnictwu Express Publishing, MNM Institute oraz platformie edukacyjnej mestudent - CEO George Lipiński za hojne nagrody.

 

[FOTOGALERIA]