Czy na pewno… „ Mnie TO nie dotyczy ...? „2018.04.12

Pod takim hasłem odbyło się w dniu 12.04.2018r.  spotkanie klas II- gich z Panem dr Leszkiem Smorągiem ( specjalizacja: ginekolog-onkolog),  Konsultantem  Naukowym Zakładu Epidemiologii i Walki z Rakiem.

Już od 6 lat nasza szkołauczestniczy w Programie „ Szkoły Promującej Zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem” i naszym celem jest uświadomienie młodzieży jak ważną rolę w ich życiu odgrywa właściwa profilaktyka, odpowiedni styl życia a przede wszystkim świadome , poparte naukową wiedzą , stosowanie się do zasad i norm medycznych. Tym razem, skoncentrowaliśmy się na chorobach kobiecych, w tym raku szyjki macicy, drogach przenoszenia wirusa HPV, wiarygodności szczepień prewencyjnych oraz umiejętności korzystania z informacji zawartych w internecie.

 Obserwując uczestniczącą w spotkaniu młodzież, która z taką uwagą wysłuchała  prelekcji Pana Doktora, mamy nadzieję, że Edukacja Zdrowotna prowadzona w VLO jest drogą wspomagającą świadomość naszych uczniów.

Dziękujemy uczestnikom spotkania za bardzo kulturalną postawę i dojrzałe podejście do tematu. Organizatorem spotkania była Pani Jolanta Wołowiec.